Kwas hialuronowy – sprzymierzeniec naszego pięknego wyglądu


Co to jest Kwas hialuronowy?

Otóż, kwas hialuronowy to organiczny związek należący do polisacharydów, czyli cukrów złożonych. Jest węglowodanem, który naturalnie występuje w naszym ciele. Tak – wszyscy posiadamy go w swojej skórze. 50% kwasu hialuronowego obecnego w organizmie występuje w skórze właśnie, z kolei pozostała część jest obecna m.in. w mazi stawowej i gałce ocznej.
Główną funkcją kwasu hialuronowego jest wiązanie wody. Każdego dnia około 30 procent kwasu hialuronowego, obecnego w naturalny sposób w organizmie ulega rozpadowi, a jego miejsce zajmują nowe cząsteczki kwasu. Niestety jak łatwo się domyśleć – wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, przez co dochodzi do degeneracji tkanek, w których się znajduje. W związku z tym – coraz częściej uzupełnia się niedobory kwasu hialuronowego dostarczając go z zewnątrz w formie zabiegów, tabletek czy kremów.

Zabiegi z kwasem hialuronowym – czy to bezpieczne?

Jak powszechnie wiadomo, wokół substancji tej powstały różne mity i słowo ‘kwas hialuronowy’ może brzmieć nieco odstraszająco, zwłaszcza jeśli podaje się go w formie zastrzyku igłą. Oczywiście nie ma żadnych powodów do niepokoju!
Kwas hialuronowy, który zrobił zawrotna karierę w kosmetologii i medycynie estetycznej jest niezwykle bezpieczny. Ze względu na to, że występuje naturalnie w ciele człowieka i jest substancją fizjologiczną, istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że będzie uczulał lub podrażniał. Dodatkowo, co bardzo istotne – jest naturalnie rozkładany przez enzymy w organizmie. Ponadto, istnieje bardzo mało przeciwwskazań do wykonania zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego i są to przede wszystkim ciąża oraz karmienie piersią.

Kwas hialuronowy, jako eliksir młodości.

Substancję te najczęściej stosuje się w celu odżywienia naszej skóry, a następnie wypełnienia nieestetycznych bruzd zlokalizowanych w okolicy ust i nosa, wypełnienia wszelkiego rodzaju zmarszczek, modelowania ust, podniesienia owalu twarzy, ujędrnienia oraz uelastycznienia skóry, podnoszenia linii brwi, korekty nosa oraz niwelowania zasinienia wokół oczu. Z kolei kremy do pielęgnacji domowej z kwasem hialuronowym cieszą się rewelacyjnymi opiniami przez doskonałe nawilżenie i wygładzenie skóry.
Często zadajecie pytania – jakim magicznym sposobem kwas hialuronowy tak świetnie radzi sobie ze zmarszczkami? To proste. Czysty kwas hialuronowy dba o odpowiedni poziom wilgoci, toteż sprawia, że bruzdy i zagłębienia stają się płytsze i mniej widoczne. Kiedy skóra jest gładka i nawodniona, staje się bardziej jędrna, promienna i wygląda po prostu zdrowo. Efekt ten utrzymuje się około 12-15 miesięcy.

Czy zabiegi przy użyciu kwasu hialuronowego można wykonywać przez cały rok?

Jak najbardziej tak! Nie musimy się martwić o to, że na zewnątrz jest bardzo gorąco albo bardzo zimno. Działanie kwasu na to nie wpływa.

Czy zabiegi z kwasem hialuronowym w Beauty Extra są bolesne?

Nie. Mniej więcej 30 minut przed zabiegiem miejsca, w które podawany jest preparat smarowane są kremem z lidokainą, czyli środkiem znieczulającym. Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są bardzo cienkimi igłami co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki. Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut. Rezultat można obejrzeć natychmiast, a co ważne – zabiegi nie powodują wyłączenia z obowiązków dnia codziennego.

 

Warte podkreślenia jest to, że w Akademii Beauty Extra pracujemy wyłącznie na sprawdzonych, w pełni bezpiecznych i skutecznych produktach takich firm jak np. Juvederm, Croma Pharma czy StylAge. Nie ma mowy o żadnych pomyłkach, niedociągnięciach czy niezadowoleniu naszych Klientów. Wasza satysfakcja jest dla nas największą radością.
Nie bez powodu osoby uczestniczące w szkoleniach wynoszą ogromną wiedzę zarówno merytoryczną, jak i praktyczną, a to skutkuje rewelacyjnymi efektami zabiegów już w swoich docelowych miejscach pracy. Ucząc się od najlepszych ekspertów w swojej branży, którzy z przyjemnością, troską i indywidualnym podejściem do każdego kursanta przekazują niezbędne techniki – nie może być inaczej. Szlifowanie umiejętności i w efekcie zadowoleni klienci gwarantowane!

Proponowane kursy:
.